Szkolenie w Mielnie

 „ZAGRAJ,  ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ!”

W dniach od 28 lutego do 4 marca 2022 roku nauczycielki naszej szkoły:  Anna Fabijańska i Monika Szczęśniak uczestniczyły w intensywnym szkoleniu dla nauczycieli szkół podstawowych pod nazwą „Zagraj, aby dowiedzieć się więcej – alternatywne metody edukacji formalnej i nieformalnej”. Wydarzenie to zorganizowała Fundacja Wspierania Inicjatyw Rozwoju  Lokalnego dzięki środkom pozyskanym w ramach programu Edukacja. Inicjatywa ma na celu zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską, Islandią, Liechtensteinem oraz Norwegią w obszarze edukacji.

Głównym celem szkolenia było poszerzenie warsztatu dydaktycznego nauczycieli. Tematyka szkolenia dotyczyła nauczania przez zabawę, ruch oraz aktywowanie wszystkich zmysłów u uczniów. Szkolenie dało też możliwość zobaczenia, jak proste, praktyczne ćwiczenia mogą przynieść szybkie, skuteczne i długotrwałe rezultaty. Warsztaty prowadzone były przez trenerki – Kristín Einarsdóttir z Islandii oraz Sarah Anthony z Anglii, przy wsparciu polskiej organizacji.

Pięć dni szkolenia, fantastyczna atmosfera, dużo inspiracji, proste, ale bardzo ciekawe i pomysłowe gry. 

Zapraszamy do grupy na Facebooku, gdzie są udostępnione zdjęcia, filmiki i materiały ze szkolenia, dzięki którym można poznać nowatorskie techniki i metody pracy z uczniami:

Odpowiedzialne za treść: Anna Fabijańska, Monika Szczęśniak